Minust

Foto: Gerli Rand

Kõik kodulehe fotod minust on teinud fotograaf Gerli Rand, Proua Teisipäev.

Fotod minust: Gerli Rand

Kati Lõbu

Mind huvitab inimene ja tema arenguteekond.
Minu enda arenguteekond

Olen arenguteekonnal olnud ise juba mitmeid aastaid, töö ja pere kõrvalt õppinud, lugenud ja arenenud, iseendast, inimestest, suhetest ja meid mõjutavast keskkonnast järjest teadlikumaks saades.

Minu jaoks on oluline hoida töö kvaliteeti, seetõttu täiendan oma teadmisi ja oskusi täiendkoolitustel ning reflekteerin oma professionaalset enesearengut supervisioonis.

Olen diplomeeritud superviisor ja coach, mul on superviisori ja coachi 6. kvaliteeditase (Eesti Supervisiooni ja Coachingu Ühingu kvaliteedistandard, kehtiv kuni 15.06.2027). Olen Eesti Supervisiooni ja Coachingu Ühingu täisliige, panustan aktiivselt ühingu tegemistesse.

Praktiseerin coaching`ut ja supervisiooni alates 2019. aasta lõpust, olen teinud supervisioone ja coaching`uid juhtidele, meeskondadele, spetsialistidele ja gruppidele üle 350 tunni.

Olen alati olnud inimeste seas ja inimestega koos, meeskonna liikmena, meeskonna juhina. Inimesed ja suhted on minu jaoks olulised. Läbi tööelu on mul olnud võimalus klientidega suhelda ja kliente nõustada, nõustamist olen erinevates töövaldkondades nii era- kui avalikus sektoris teinud juba pikka aega.

Viimasel 15 aastal olen teinud tähenduslikku tööd avalikus sektoris, Sotsiaalministeeriumis poliitikakujundajana sotsiaalkindlustuse valdkonnas ja Kaitseministeeriumis ning Justiitsministeeriumis õigusnõunikuna õigusloome teemades.

Nüüd olen liikunud ise sisu loomiselt inimeste toetamise teekonnale, toetan inimesi superviisori ja coach`ina, et nemad saaksid paremini ennast tundma ja seeläbi ka teadlikumalt oma elu elama, oma võimalusi katsetama ning ka tähenduslikku sisu looma. Olen aru saanud, et minu loomupäraseks tugevuseks on kuulamine, usalduse ja turvatunde loomine, mis on heaks eelduseks inimestega töötamisel.

2019. aastast olen tegutsenud sisekoolitajana. 2022. aastal töötasin seitse kuud Sotsiaalkindlustusametis superviisori ja coach`ina, toetasin organisatsiooni sees juhte, spetsialiste ning meeskondi ning tegelesin vaimse tervise toetamisega, tegin lisaks töötube „Läbipõlemise ennetamine teadveloleku tehnikate praktiseerimisega“.

Minu enda tervist toetab teadveloleku tehnikate praktiseerimine ja kõndimine ning loodus, looduses kõndimine. Lisaks pistan vahepeal näpud mulda. Loen raamatuid ja naudin muusikat ning teatrit. Huvitun maalimisest ja külastan seetõttu ka hea meelega kunstinäitusi.

Olen ema täisealisele pojale ja tütrele ning juba pikka aega kaasteeline oma abikaasale. Sellel arenguteekonnal olen saanud kõndida tänu oma perekonna toele.

Mina superviisori ja coach`ina

Olen õppinud nägema inimesi avansiga, näen inimestega töös, et nii palju võimalusi on veel avastada ja nii palju suurepäraseid, veidi veel peidus olevaid oskusi, teadmisi ja uudishimu on võimalik muutuse loomiseks kasutusele võtta.

Mind inspireerib ja rõõmustab, kui leiame inimesega koos üles tema võimalused muutusteks, võimalused elada sellist elu, mis teda ennast innustab ja võimalused lahendada tööelus või eraelus tekkinud olukordi.

Teinekord on jällegi suur samm see, kui leiame inimesega koos üles tema soovi astuda üks samm edasi ja hoolida endast.

Hoolin vaimsest tervisest ja toetan inimesi läbipõlemise ennetamisel.

Iga kohtumine inimesega on eriline ja tähenduslik!

Meeskonnad on põnevad ja mitmekesised, iga meeskonnaliige annab oma värvitooni meeskonna värvipilti. Olen valmis olema toeks meeskonnajuhile ja meeskonnale arenguteekonnal, selguse saamisel ja soovitud muutuse loomisel.

Toetan juhte enesest teadlikumaks saamisel ja inimeste juhtimise teemades.

Mina olen valmis superviisori ja coach`ina kõndima sinuga koos sellel arenguteekonnal, looma võimalusi selguse saabumiseks ja märkamisteks, avastama sinu võimalusi ja peidus olevaid ressursse, sind toetama ja innustama ning sinuga koos rõõmustama.

Lähtun oma töös süsteemsest ja lahenduskesksest lähenemisest ning juhindun oma töös Euroopa supervisiooni ja coachingu pädevusraamistikust (ECVision pädevusraamistik) ning Eesti Supervisiooni ja Coachingu Ühingu eetikajuhistest.

Olen ka Eesti Töötukassa arengutreeningu teenuse koostööpartner.

Minu haridus

 • 2020-2022 superviisor-coachi 2,5 a väljaõpe, International Supervision and Coaching Institute (Association of National Organisations of Supervision in Europe standardile vastav väljaõpe)
 • 2015–2018 õigusteaduse magister, Tartu Ülikool 
 • 2003–2007 sotsiaalteaduse bakalaureus, õigusteadus, International University Audentes

Täiendkoolitused

 • 2024 – 16 h Superviisor ja koolitaja Thomas Robrecht (GER) “Teamfixx, juhtimis- ja konfliktilahendusmeetodi jätkukoolitus”.
 • 2024- 8 h Next Move, koolitaja Merit Luik, koolitus “Kuidas toetada petturi fenomeniga klienti”.
 • 2024- 8 ak h Dr Jean-Paul Munsch`i koolitus “Introductory course in conflict
  clarification and the art of doubling”.
 • 2024 – 5 h Koolitaja Kati Orava koolitus „Visuaalne lihtsustamine”.
 • 2024 – 6 h  Innowise Koolitaja Kompetentsikeskuse koolitaja Sigrid Aruväli „Täienduskoolituse õppekava koostamine”. 
 • 2023 – 8 h Superviisor ja koolitaja Thomas Robrecht (GER) “Teamfixx, juhtimis- ja konfliktilahendusmeetodi praktiline koolitus”.
 • 2023 – 8 h Superviisor Robin Shoheti (UK) supervisiooni meistriklass.
 • 2023 – 5 h Superviisori ja coachi Signe Vesso coaching`u kaartide töötuba.
 • 2022 – 16 h John Whittington “Systemic Coaching and Constellations. Fundamentals Part II”.
 • 2021 – 16 h John Whittington “Systemic Coaching and Constellations. Fundamentals Part I”.
 • 2020 – 16 h SELF II, koolitajad Karin Hango, Vahur Murutar “Muudatuste juhtimise koolitus”.
 • 2020 – 28 h, Tallinna Ülikool, koolitaja Victoria Scotti, PhD, “Praktiline kunstiteraapia”.
 • 2020 – 8 h, ERE Koolitused, Koolitaja Mare Pork “Mõtlemine muutuste ajal”.
 • 2020 – 8 h Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor, koolitaja Taimi Elenurm “Toimetulek vaimse pingega igapäevatöös”.
 • 2019 – 16 h Change Consulting OÜ, koolitaja Liis Aavaste-Hango “Enesejuhtimise koolitusprogramm”.
 • 2019 – 28 h Eesti Sisekoolituse Arendamise Liidu koolitusprogramm “Lihvitud teemant”.
 • 2018 – 3 h, Meta-Profit OÜ, koolitaja Alexander Kotchubei “Stressijuhtimise koolitus”.
 • 2018 – 18 h, Tallinna Rahvaülikool, koolitaja Külli Joosepi kursus “Teadvelolek läbi mindfulnessi ja kunstipõhiste loovharjutuste”.
 • 2017 – 16 h, Koostöökunstikool Belbin Eesti koolitus, koolitaja Mats Soomre “Kootsiva juhtimise koolitus”.
 • 2009 – 16 h, Invicta koolitus “Sissejuhatus juhtimisse”.
 • 2007 – 8 h, IMG Koolitus, koolitaja Mats Soomre “Koostöö meeskonnas ja Belbini meeskonnarollid”.
 

Esinemised ja osalemised:

 • 2023 Äripäeva konverentsid ” Koolituskonverents 2024″ Tutvustasin töötuba “Läbipõlemise ennetamine teadveloleku tehnikate praktiseerimisega”.
 • 2023 Äripäeva konverentsid “Rahvusvaheline juhtimiskonverents: Coaching 2023 PAUS” – pakkusin osalejatele lühicoaching`u kohtumisi.
 • 2023 Äripäeva konverentsid “Supervisioon 2023: SEIN ON EES? – pakkusin osalejatele lühisupervisiooni kohtumisi.
 • 2022 – Äripäeva konverentsid “Meelerahu konverents” – tegin koos coach’i ja superviisori Maria Tammesaluga praktikumi “Siin ja praegu” meelerahu ja teadveloleku harjutustega.

Kati Lõbu

Scroll to Top